Nový přístup týkající se akustiky ve Vašem prostoru


Kontrolu nad kvalitou zvuku v místnosti získáte pokud najdete rovnováhu mezi absorpcí, rozptylem a odrazem zvukových vln.
Stropní řešení Tectonique 5.5 díky svému variabilnímu řešení přímo ovlivňuje tyto 3 akustické vlastnosti.
Při volbě modelu je třeba dbát na uspořádání prostoru, požadované akustické vlastnosti prostoru a designové vlastnosti modelu


Absorpce


Zvuková absorpce stropních panelů je schopnost částečné absorpce  zvukových vln a schopnost je částečně vrátit zpět do prostoru. Tato vlastnost pomáhá regulovat odraz zvuku a zvyšuje akustický komfort.


Odraz


Odraz je fyzikální jev, při kterém se část zvukových vln vrací zpět do prostoru. Způsob odražení závisí na druhu a povrchu materiálu od kterého se zvukové vlny odráží.


Rozptyl


V případě, že zvuková vlna narazí na plochou překážku, tak se úhel odrazu rovná úhlu dopadu a zvuk se odráží zpět pod stejným úhlem zpět. Je-li ale povrch různě tvarovaný, zvuková vlna se odráží zpět v různých směrech.

.

.

Lamino Prestige d'Oberflex

Prestige d'Oberflex je základní řada, která obsahuje dekorativní vysokotlaké lamináty (HPL) vyrobené z pravé dřevěné dýhy.

Lamino Textured Wood

Kolekce Kontrasty a materiály reflektuje nejnovější trendy v tvorbě interiérů. Nabízí vysoce kvalitní texturované lamináty.

Lamino Natural Shades

Jedinečné kolekce Natural Shades v níž se snoubí přirozené odstíny dřeva a originální design povrchových efektů.

Lamino Les Sáblés

Hlavním znakem kolekce Les Sáblés je to, že se jedná o pravou dřevěnou dýhu, která je kartáčovaná.

Lamino Spiced Wood

Exkluzivní kolekce lamina Spiced Wood reaguje na aktuální trendy v oblasti designu a architektury.

Popisovatelné, magnetické lamino

Lamino Smart Surface je nová kolekce laminátů z dřevěné dýhy. Jedinečné a originální lamináty na které je možné psát popisovačem, křídou nebo na ně připevňovat vzkazy pomocí magnetů.

Lamino bez povrchové úpravy

Speciální kolekce laminátů s dýhou bez povrchové úpravy. Lze si zvolit vlastní úpravu.

AKUSTICKÉ PANELY PRO STĚNY A STROP

Pokud hledáte obklad stropu či stěn dřevěnými panely, chcete znásobit akustický efekt a stále se nevzdat designových nároků na interiér, je Vám k dispozici akustika Oberflex.

DŘEVĚNÉ PODHLEDY TECTONIQUE

Nová kolekce Tectonique 5.5 nabízí jedinečné řešení stropních obkladů. Díky Tectonique 5.5 můžete vnést do prostoru dynamiku a velmi originální design při zachování těch nejlepších akustických vlastností daného prostoru.

HRANÍCÍ PÁSKY

Ideálním doplňkem k vysokotlakým laminátům jsou hranící pásky. Jsou vyrobeny z pravé dřevěné dýhy s povrchem Oberflex, přičemž podkladem je tenký papír.

FIXAČNÍ PROFILY

Pro instalaci akustických panelů nebo dřevěných obkladů na stěnu existuje mnoho spůsobů uchycení pomocí fixačních profilů.