Instalace


Instalace všech modelů Tectonique 5.5 je velmi jednoduchá. Nevyžaduje žádné speciální nástroje a všechny součásti jsou připraveny pro jednoduchou montáž i demontáž. Pro rychlé pochopení systému je pro každý model připraven návod k instalaci s přehledným nákresem.


Úhly a naklopení desek mezi sebou umožňují háčky o různé délce (75 mm, 175 mm, 275 mm).


Prvním krokem při instalaci je určit v jaké pozici budou stropní dlaždice vzhledem k vybrané ose či k jedné straně místnosti. Poté je třeba připevnit upevňovací profily v pravidelných intervalech (max. 1200 mm) na strop. Na ně se pověsí věšáky a do nich připevní hlavní profil včetně výztužných profilů. Jakmile je vše připravené do dlaždic se připevní háčky a díky nim se mohou následně dlaždice pověsit na připravený systém.

.

Typy závěsných systémů

.

.

Sestavení závěsného systému


Lamino Prestige d'Oberflex

Prestige d'Oberflex je základní řada, která obsahuje dekorativní vysokotlaké lamináty (HPL) vyrobené z pravé dřevěné dýhy.

Lamino Textured Wood

Kolekce Kontrasty a materiály reflektuje nejnovější trendy v tvorbě interiérů. Nabízí vysoce kvalitní texturované lamináty.

Lamino Natural Shades

Jedinečné kolekce Natural Shades v níž se snoubí přirozené odstíny dřeva a originální design povrchových efektů.

Lamino Les Sáblés

Hlavním znakem kolekce Les Sáblés je to, že se jedná o pravou dřevěnou dýhu, která je kartáčovaná.

Lamino Spiced Wood

Exkluzivní kolekce lamina Spiced Wood reaguje na aktuální trendy v oblasti designu a architektury.

Popisovatelné, magnetické lamino

Lamino Smart Surface je nová kolekce laminátů z dřevěné dýhy. Jedinečné a originální lamináty na které je možné psát popisovačem, křídou nebo na ně připevňovat vzkazy pomocí magnetů.

Lamino bez povrchové úpravy

Speciální kolekce laminátů s dýhou bez povrchové úpravy. Lze si zvolit vlastní úpravu.

AKUSTICKÉ PANELY PRO STĚNY A STROP

Pokud hledáte obklad stropu či stěn dřevěnými panely, chcete znásobit akustický efekt a stále se nevzdat designových nároků na interiér, je Vám k dispozici akustika Oberflex.

DŘEVĚNÉ PODHLEDY TECTONIQUE

Nová kolekce Tectonique 5.5 nabízí jedinečné řešení stropních obkladů. Díky Tectonique 5.5 můžete vnést do prostoru dynamiku a velmi originální design při zachování těch nejlepších akustických vlastností daného prostoru.

HRANÍCÍ PÁSKY

Ideálním doplňkem k vysokotlakým laminátům jsou hranící pásky. Jsou vyrobeny z pravé dřevěné dýhy s povrchem Oberflex, přičemž podkladem je tenký papír.

FIXAČNÍ PROFILY

Pro instalaci akustických panelů nebo dřevěných obkladů na stěnu existuje mnoho spůsobů uchycení pomocí fixačních profilů.