Srdcem podnikání společnosti Oberflex je zpracování dřeva jako primární suroviny uznávané pro své ekologické kvality. To je důvod, proč je Oberflex pevně svázán se životním prostředím. Prostřednictvím různých regulačních a právních procesů je celý životní cyklus Oberflex výrobků od designu až po konečného spotřebitele provázen velmi citlivým ekologickým přístupem.

Všechny produkty jsou navrženy tak, aby se minimalizoval jejich škodlivý dopad na životní prostředí. Vše začíná již u vhodného výběru materiálu, zpracování výrobku až po možnosti recyklace po skončení životnosti výrobku.

Hlavním cílem společnosti Oberflex je snížit emise z formaldehydů obsažených ve většině produktů a to postupným nahrazováním novými méně škodlivými polymery. Je třeba zmínit, že již v současné době jsou emise z formaldehydů hluboko pod regulačními limity.

Ke zvýšení kvality životního prostředí Oberflex významně přispívá tím, že 40 % panelů použitých pro výrobu produktů pochází z recyklovaného dřeva.


Oberflex má certifikát PEFC, což je označení, které zaručuje, že dřevo, které Oberflex používá pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) zajišťuje udržitelného obhospodařování lesů prostřednictvím mezinárodně uznávaných společných pravidel. Hlavním kritériem Oberflex pro dodávku surovin je právě PEFC certifikace. Zde si můžete stáhnout PEFC certifikát pro Oberflex.

V roce 2010 získal Oberflex certifikát FSC (Forest Stewardship Council). Toto označení představuje spojení mezi surovinami dodávanými z kontrolované těžby a odpovědným výrobním procesem. Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém 1. lesní certifikace a 2. certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností.
Lesní certifikací systémem FSC se rozumí proces kontroly konkrétního lesa za účelem zjištění, zda-li je obhospodařován v souladu se standardem FSC.Jestliže tomu tak je, má vlastník lesa právo používat pro dřevo ze svého lesa logo FSC, které na trhu jeho dřevo odliší od dřeva nejasného původu. Certifikát FSC si můžete stáhnout zde.

Další typem certifikace, kterou společnost Oberflex získala, je certifikát LEED. Tímto certifikátem se zavazuje k využívání recyklovaných materiálů, k podpoře kvality životního prostředí a odběru dřeva poze z certifikovaných lesů. Certifikát LEED si můžete stáhnout zde.

 

                       

Lamino Prestige d'Oberflex

Prestige d'Oberflex je základní řada, která obsahuje dekorativní vysokotlaké lamináty (HPL) vyrobené z pravé dřevěné dýhy.

Lamino Textured Wood

Kolekce Kontrasty a materiály reflektuje nejnovější trendy v tvorbě interiérů. Nabízí vysoce kvalitní texturované lamináty.

Lamino Natural Shades

Jedinečné kolekce Natural Shades v níž se snoubí přirozené odstíny dřeva a originální design povrchových efektů.

Lamino Les Sáblés

Hlavním znakem kolekce Les Sáblés je to, že se jedná o pravou dřevěnou dýhu, která je kartáčovaná.

Lamino Spiced Wood

Exkluzivní kolekce lamina Spiced Wood reaguje na aktuální trendy v oblasti designu a architektury.

Popisovatelné, magnetické lamino

Lamino Smart Surface je nová kolekce laminátů z dřevěné dýhy. Jedinečné a originální lamináty na které je možné psát popisovačem, křídou nebo na ně připevňovat vzkazy pomocí magnetů.

Lamino bez povrchové úpravy

Speciální kolekce laminátů s dýhou bez povrchové úpravy. Lze si zvolit vlastní úpravu.

AKUSTICKÉ PANELY PRO STĚNY A STROP

Pokud hledáte obklad stropu či stěn dřevěnými panely, chcete znásobit akustický efekt a stále se nevzdat designových nároků na interiér, je Vám k dispozici akustika Oberflex.

DŘEVĚNÉ PODHLEDY TECTONIQUE

Nová kolekce Tectonique 5.5 nabízí jedinečné řešení stropních obkladů. Díky Tectonique 5.5 můžete vnést do prostoru dynamiku a velmi originální design při zachování těch nejlepších akustických vlastností daného prostoru.

HRANÍCÍ PÁSKY

Ideálním doplňkem k vysokotlakým laminátům jsou hranící pásky. Jsou vyrobeny z pravé dřevěné dýhy s povrchem Oberflex, přičemž podkladem je tenký papír.

FIXAČNÍ PROFILY

Pro instalaci akustických panelů nebo dřevěných obkladů na stěnu existuje mnoho spůsobů uchycení pomocí fixačních profilů.