Co je to Oberflex?


Oberflex, to jsou především produkty z pravého dřeva, dřevěné dýhy, které jsou zpracovány do podoby vysokotlakého dekorativního laminátu HPL (High Pressure Laminates), dle normy EN 438-2.

Potenciál materiálu Oberflex potvrdilo získání Ceny veletrhu DREVO LES 2007* v Nitře v oboru materiály pro výrobu nábytku, stejně jako rozšíření sortimentu o nové, průlomové designy perforací pro akustické panely Oberflex. 

Dřevo je skutečným srdcem řady Oberflex. Specifikem laminátů Oberflex je výjimečný povrch Oberflex.

Společnost Ober jej vyvíjí již přes třicet let. Výsledkem je povrch, jehož vlastnosti jako jsou tvrdost, odolnost vůči mechanickému poškrábání, povrchovému opotřebení, nárazu, chemickým faktorům, ohni, ale v neposlední řadě také UV záření a domácím prostředkům, chrání dřevo (dřevěné dýhy) při zachování jeho přirozeného vzhledu. Díky tomuto povrchu obstojí laminát Oberflex i ve zkoušce času.

Díky širokému využití laminátů Oberflex z dýhy z pravého dřeva a díky spojení přírodního materiálu s odolností povrchu Oberflex, jsou lamináty vybírány i do nejnáročných projektů, jako např. vybavení interiérů lodí, např. Catana 471 nebo Queen Marry II.

Oberflex pomáhá architektům a designérům naplňovat jejich vize a výrobcům využít nevšední, ale dostupný materiál se kterým lze pracovat ve všech detailech tak, aby respektovasl všechny parametry nejenom z hlediska designu, funkčnosti, ale v neposlední řadě také životnosti.

Díky těmto vlastnostem, lze uplatnit širokou škálu sortimentu Oberflex v nejrůznějších podobách jako např.:


Bytové projekty:
Kuchyňské linky x pracovní desky a zástěny kuchyňských linek x stoly x bytový nábytek x koupelny x jídelny x obklady stěn a stropů / akustické obklady x podlahy x vestavění skříně x interiérové dveře


Komerční projekty:
Kancelářský nábytek x hotelové interiery x restaurace x recepce x vybavení obchodů x bary x obklady stěn a stropů se sníženou hořlavostí / akustické obklady x divadla a hudební sály x kongresová centra x konferenční sály x multifunkční centra x obchodní centra x muzea x sportovní cetra x sportovní stadiony x nemocnice x vysoké školy


Technické projekty:
Letiště x dopravní prostředky x dopravní terminály x výtahy x bazény x lodě x tělocvičny.Reference našich zákazníků:

Před 6 lety jsme s manželem (tehdy ještě přítelem) zařizovali nový byt v Praze. Kamarád architekt nám pomohl s projektem kuchyně a doporučil pro realizaci pana truhláře Tichého.
Ze všech možných materiálů jsme nakonec vybrali Oberflex v odstínu Sésame. Kromě faktu, že je fakt krásný, nás uchvátilo, že i když jsme po něm několikrát přejeli hranou klíče, nic se s ním nestalo.
O půl roku později se ukázalo, že v bytě bydlet nebudeme a budeme jej muset pronajmout. Za 5 let pronajímání se v něm vystřídali 4 různí nájemníci, a to jak české, tak i zahraniční národnosti. Nemusím podotýkat, že v cizím bytě se člověk k vybavení nechová tak, aby mu vydrželo co nejdéle. Nicméně kuchyň je i dnes jako nová a my jsme s manželem přesvědčeni, že v tom největší roli sehrál výběr toho nejlepšího materiálu, tedy Oberflexu.
Nyní opět zařizujeme novou kuchyň, tentokrát již v domečku. Máme 1,5 letou dcerku, která nám ráda pomáhá všude možně, včetně kuchyně, a to nejraději šroubovákem, kladívkem a kleštěma ☺ Proto je i tentokrát Oberflex pro nás jednomyslnou volbou.


Lamino Prestige d'Oberflex

Prestige d'Oberflex je základní řada, která obsahuje dekorativní vysokotlaké lamináty (HPL) vyrobené z pravé dřevěné dýhy.

Lamino Textured Wood

Kolekce Kontrasty a materiály reflektuje nejnovější trendy v tvorbě interiérů. Nabízí vysoce kvalitní texturované lamináty.

Lamino Natural Shades

Jedinečné kolekce Natural Shades v níž se snoubí přirozené odstíny dřeva a originální design povrchových efektů.

Lamino Les Sáblés

Hlavním znakem kolekce Les Sáblés je to, že se jedná o pravou dřevěnou dýhu, která je kartáčovaná.

Lamino Spiced Wood

Exkluzivní kolekce lamina Spiced Wood reaguje na aktuální trendy v oblasti designu a architektury.

Popisovatelné, magnetické lamino

Lamino Smart Surface je nová kolekce laminátů z dřevěné dýhy. Jedinečné a originální lamináty na které je možné psát popisovačem, křídou nebo na ně připevňovat vzkazy pomocí magnetů.

Lamino bez povrchové úpravy

Speciální kolekce laminátů s dýhou bez povrchové úpravy. Lze si zvolit vlastní úpravu.

AKUSTICKÉ PANELY PRO STĚNY A STROP

Pokud hledáte obklad stropu či stěn dřevěnými panely, chcete znásobit akustický efekt a stále se nevzdat designových nároků na interiér, je Vám k dispozici akustika Oberflex.

DŘEVĚNÉ PODHLEDY TECTONIQUE

Nová kolekce Tectonique 5.5 nabízí jedinečné řešení stropních obkladů. Díky Tectonique 5.5 můžete vnést do prostoru dynamiku a velmi originální design při zachování těch nejlepších akustických vlastností daného prostoru.

HRANÍCÍ PÁSKY

Ideálním doplňkem k vysokotlakým laminátům jsou hranící pásky. Jsou vyrobeny z pravé dřevěné dýhy s povrchem Oberflex, přičemž podkladem je tenký papír.

FIXAČNÍ PROFILY

Pro instalaci akustických panelů nebo dřevěných obkladů na stěnu existuje mnoho spůsobů uchycení pomocí fixačních profilů.